Kişi Sayma Sistemi

Kişi Sayma Sistemi Nedir ?

Kişi sayma sistemleri alışveriş merkezleri, mağazalar, restorantlar, hastaneler, müzeler, kütüphaneler, bankalar vb. insanların yoğunluklu olarak ziyaret ettiği yerlerde, sosyal mesafeyi korumak adına ilgili kişilere insan trafiğinin (giriş-çıkışların) verisini hassas sensörler aracılığıyla zamanlarıyla beraber anlık ve doğru bir şekilde aktarılmasını sağlayan sistemlerdir.

Kişi sayım sistemleri sadece covid-19 kapsamında sosyal mesafeyi koruma amaçlı alınan tedbirlere istinaden değil, öncesinde de birçok mağaza, avm ve restoranlarda bulunduğu alanın en verimli saatlerini, o günlerde alanda çalışması gereken çalışan sayısını belirlemekte yardımcı olan sistemlerdir.

Kapalı alanlarda belirlenen kişi kapasitesinin kontrolünü anlık sağlamaya ve kapasitenin aşılmamasına yarayan kişi sayma sisteminin üzerinde kişi giriş-çıkış verilerinin, alanda ki insan sayısının sayılmasını ve gösterilmesini sağlayan bir sayaç ekran bulunmaktadır.

Kişi sayma sistemi 12m'ye kadar algılama yapıp, giriş ve çıkışlar sosyal mesafe doğrultusunda olduğunda hatalı sayma oranı yok denecek kadar azdır.

Kişi Sayım Sistemi Hangi Konumlarda Nasıl Çalışır ?

Giriş ve çıkış kapılarının farklı konumlarda olduğu durumlarda kapıların ortasına konarak kişi giriş ve çıkışlarının sayılmasını sağlayan bu sistem, herhangi bir fiziksel kablo çekimi olmadan wireless modem ile cihazlara ip tanımlaması yapılması sonucu 30m'ye kadar wireless üzerinden birbirleriyle haberleşmeleri sağlanabilmektedir

Giriş ve çıkış kapılarının yan yana olduğu durumlarda ise, tek bir cihaz ile giriş ve çıkışlar sayılabilmektedir.

Toplu taşımalar için kişi sayma sistemimize göz atmak için tıklayınız.

Bilgi & Fiyat Talep Edin

Stokta kalan son 10000 ürün

Ürünler

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?